Tavuk Dünyası Helal mi?

Tavuk Dünyası Helal mi?

Tavuk Dünyası Helal mi? Helal Sertifikası var mı?

Selamun aleyküm arkadaşlar bugün sizler için “Tavuk Dünyası helal mi?” sorusunu cevaplayacağız. Bir müslüman olarak paketlenmiş ürünlerde olduğu gibi hazır yemekler için de helal mi sorusunu sormaktayız. Tavuk Dünyası 2012 yılında ilk mağazasını açmasıyla birlikte şuana kadar çok hızlı bir şekilde büyümüştür.

Tavuk Dünyası adından da anlaşılacağı üzere tavuk ağırlıklı hazır yemek sunmaktadır. Ancak bu tavuklar helal kesim mi? helal sertifikalı tavuk mu? ve ya tedarikçilerinin helal sertifikası var mı gibi soruların cevabına internet sitesinden ulaşamadık. Bundan dolayı kendilerine bir e-mail yolladık. Kendileri dün gönderdiğimiz maile bugün cevap verdiler.

Tavuk Dünyasına tedarikçilerinin internet sitesinden ulaşamadığımıza belirttik onlarda bize şu cevabı verdi.


Furkan Bey,
 
Öncelikle değerli dönüşleriniz adına teşekkür ederiz.
 
Gedik Piliç, Has Tavuk ve Beypiliç markaları tedarikçi firmalarımız arasında yer almaktadır.
Ziyaretlerinizin devamını diler, teşekkür ederiz.
 
Saygılarımla,

Tavuk Dünyası Müşteri ilişkileri uzmanı Büşra Şirin

Buradan üç soru çıkartıyoruz;

  • Gedik piliç helal mi? helal sertifikası var mı?
  • Has tavuk helal mi, helal sertifikası var mı?
  • Beypiliç helal mi,helal sertifikası var mı?

Size hemen kısaca cevaplayayım.

Gedik piliç ve Has Tavuk GİMDES helal kesim tavuk yani helal sertifikasına sahiptir. Bununla beraber Beypiliç de TSE helal sertikasına sahiptir. Şuan ülkemizde helal sertifikalama işlemlerinde TSE de GİMDES de güvenilir iki firma olmaktadır.

Sonuç

Arkadaşlar Tavuk dünyasına gönderdiğimiz mailden yola çıkarak tedarikçilerinin helal sertifikasına sahip olduklarını öğrenmiş olduk. Şöyle bir konu mevcuttur ki söylemezsek üzerimize vebaldir.

Her ne kadar tavuk tedarikçileri helal olsa da bu “Tavuk dünyası helaldir” demek için yeterli değildir. Çünkü bir ürünün helal olması için üretim aşamasında tüketiceye ulaşana kadar her işlem ve her malzemenin helal ve sağlıklı olması şarttır.

Tavuk dünyasına helal sertifikalı tavuk firmalarını tercih ettiği ve e-maillerine hızlı dönüp müşterilerine değer verdikleri için teşekkür ederiz.

Son…

Evet arkadaşlar yazımızın sonuna gelmiş bulunmaktayız. İnşallah kafanızdaki sorulara cevap bulmuşumdur. Eksik bıraktığım ve ya yanlış aktardığım bilgi varsa lütfen yorum bölümünden bunu bana bildirin ve ya sorun. Yazı ile ilgili duygularınızı emojiler ile belirtebilirsiniz.

Allah’a emanet olun. Selamun aleyküm.

Youtube üzerinden yukarıdaki verilen videoya yorum yazarak dini sorularınızı sorabilirsiniz. Kanala abone olarak cevaplarınızı takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir