Sokak Hayvanları İçin Neler Yapılabilir?

Sokak hayvanları için neler yapılabilir yazımıza hayırla geldiniz. Yüce dinimiz İslam’da ve kadim kültürümüzde misafir ağırlamanın, misafire ikram etmenin büyük yeri ve önemi olduğunu hepimiz biliyoruz. Aynı değeri yalnızca hanelerimize giren misafirlerimize karşı değil; kapımızın önüne, apartmanımızın girişine ve bahçemize misafir olan hayvan dostlarımıza karşı da göstermeliyiz. Hayvanların en çok sıcağa ve yemeğe ihtiyaç duyduğu bu soğuk havalarda, hem bol bol sevap kazanmak hemde kültürümüzü yaşatmak istiyorsak minik misafirlerimiz için şunları yapabiliriz:

Sokak Hayvanları İçin Neler Yapılabilir Maddeler Halinde

  1. Kartondan kedi/köpek evi inşa edebiliriz.
  2. Çabucak donmaması için su kaplarına suyu sıcak iken koyabiliriz.
  3. Veteriner ve pet shoplarda satılan vitaminlerinden hayvanların içme sularına damlatarak vücut dirençlerinin yükselmesini sağlayabiliriz.
  4. Günde tek öğün değil, mama kaplarına bir kaç öğünlük yemek bırakabiliriz.
  5. Kuşlar için ağaç dallarına pet şişeyle buğday veya ekmek asabiliriz.
  6. Pervazlara bayat ekmek doğrayabiliriz.
  7. Mahalle kasabından ücretsiz sakatat isteyip kapıdaki kapıdaki misafirlerimize mükellef bir sofra kurabiliriz.
  8. Araçlarımızı çalıştırmadan önce ısınmak için motora giren minik kedilerin can güvenliğini düşünüp kaputa vurmayı da ihmal etmemeliyiz.

Sokak hayvanları için neler yapabiliriz maddeler halinde anlattık. İnşallah faydalı olmuştur. Sizde aklınıza gelen fikirleri yorum bölümünden paylaşabilirsiniz.

Semerkand Aile Dergisinden Alınmıştır

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: