Popeyes Helal mi?

Selamun Aleyküm Arkadaşlar;Bugün Popeyes helal mi sorusu altında soruları cevaplayacağız.

Yazıyı okuduktan sonra şu soruların cevabını almış olacaksınız;

  • Popeyes tavuk helal mi?
  • Popeyes helal sertifikası var mı?
  • Popeyes helal kesim mi?
  • Popeyes sağlıklı mı?

Popeyes Helal mi?

Herhangi bir nedende dolayı dışarıdan yemek yiyeceğimiz zaman belli başlı markaları tercih ediyoruz. Bunlardan önde gelenlerden biri de popeyesdır. Peki popeyes helal mi? Popeyes helal sertifikası var mı?

Popeyes ürünlerinde tavuk eti kullanıyor ve sitesinde açıkladığını göre et tedarikçisi Beypiliç’in helal sertifikası mevcuttur. Aynı durum Burger king için de geçerliydi.

Ancak bu Beypiliç’in helal olduğunu gösterebilir,Popeyes’ı değil. Neden mi? Çünkü bir gıdanın tamamen helal olması için üretiminden tüketiciye ulaşana kadar üretiminde kullanılan bütün aşamaların ve malzemelerin İslam hassasiyeti ve sağlık açısından uygun olması lazımdır.

Popeyes Helal Sertifikası Var mı?

Popeyes üzerinden gidecek olursak kullanımında kullanılan soslardan tavuk beraberinde tüketilen herşeyin helal olup helal sertifikası olması şarttır.

Popeyes marka çapında helal sertifikasına sahip değildir. Ancak sertifikası olmadığı için direkt olarak “helal değil,haramdır” diyemeyiz.

Popeyes helal kesim mi?

Bu soru popeyes hakkında değildir.Soru Popeyes’ın et tedarikçileri ile ilgilidir. Kendi internet sitelerinde belirttikleri gibi tedarikçilerinden Beypiliç firmasını tse helal sertifikası bulunmaktadır. Bu da helal kesim olduğunu gösterir. Aynı zamanda iş ortaklarından biri olan Amasya et ürünlerinin de TSE helal sertifikası bulunmaktadır.

Popeyes Sağlıklı Mıdır?

Maalesef fast food ve sağlık kelimesi birbirine zıt kavramlardır. Çoğu diyetisyenden sağlık uzmanlarına sorular sorduğunuz zaman ortak tavsiye olarak fast food’dan uzak durun diyorlar.

Popeyes sağlıklı mıdır sorusu apayrı bir sorudur zaten ancak helal sertifikası olsaydı gönül rahatlığıyla tüketebilirdik. İnşallah bir gün sevdiğimiz markaların ve ya alternatiflerinin hepsi helal ve bir o kadar da sağlıklı olur.

Yazıyı okuduğunuz için TEŞEKKÜR ederim. Yazı hakkında duygularınızı emojilerle bize bildirebilir,yazı ile ilgili görüşlerinizi yorum yaparak belirletebilirsiniz. Allah’a emanet olun. Selamun Aleyküm

Youtube üzerinden yukarıdaki verilen videoya yorum yazarak dini sorularınızı sorabilirsiniz. Kanala abone olarak cevaplarınızı takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir