Pis Yeri Eklerken Kendimi Sürekli Boşalmış Hissediyorum

Kibir ve Takva içinfotoğraf

Soru: Hocam ben son bir aydır pis yeri eklerken kendimi sürekli boşalmış olarak hissediyorum. Sürekli gusül abdesti alıyorum. Çok huzursuzum ve rahat değilim. Ne yapmam lazım. Günaha mı giriyorum? Banyodan çıkamıyorum. Günde çok kez yani neredeyse yarı günüm sürekli banyoda geçiyor. Delireceğim!

İlknur Arıkan

Cevap:

Öncelikle pis yeri eklerken neden bahsediyorsanız yorumda bize yazabilir misiniz.

Kendinizi boşalmış hissetmeniz değil önemli olan guslü gerektirecek suyun gelmesidir. Bir başka yazımızda bu suyun gelip gelmediğini ve bu suyun belirtilerinin ne olduğunu açıkladık. O yazımızı okumanız gerekmektedir.

Sürekli kendini boşalmış hissedenlerin aslında boşalmış olup olmadığını açıklayan bir yazı

Bu gibi durumlar (boşalma) kendiniz bir şey yapmadan kendiliğinden geliyorsa bunda her hangi bir sıkıntı yoktur, günahı da yoktur. Fakat şehvet uyandıracak şeyler izlemek veya şehvet verecek şeyler yapmak her ne kadar su gelmemiş olsa bile haramdır yani günahtır. Örnek “hiç bir şey yok iken uykudan kalktığınızda veya tuvaletten sonra böyle bir şeyin farkına vardınız” bu gibi durumlar mahzur görülen durumlardır. Bunların çıkışı insanın iradesinde olmadığından dolayı insan sorumlu tutulmaz. Aynı insanın aklına gelen kötü düşünceler gibi.

İnşallah yazımız faydalı olmuştur. Yazının başında da belirttiğimiz gibi “pis yeri eklerken” derken neyden bahsettiğinizi bize açık bir şekilde yazıp aşağıdaki yorumlar bölümünden gönderirseniz size daha iyi yardımcı olabiliriz. Ayriyeten bu konu hakkındaki her türlü sorularınızı yorumda atarak bize ulaştırabilirsiniz. Eğer farklı bir soru sormak istiyorsanız soru sorma kısmından bu soruyu sorduğunuz gibi sorabilirsiniz. Bir başka yazımızda görüşmek üzere kendinize iyi bakın 🙂

Dinmatik İslam Sitesi Ekibi

Youtube üzerinden yukarıdaki verilen videoya yorum yazarak dini sorularınızı sorabilirsiniz. Kanala abone olarak cevaplarınızı takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir