Lezita Helal mi? Lezita Tavuk Helal mi?

Lezita Helal mi?

Selamun Aleyküm arkadaşlar bugün sizlere Abalıoğlu yem-soya tekstil sanayi şirketine ait olan Lezita için “Lezita helal mi? Lezita tavukları helal mi?” gibi soruların cevabını vericeğiz.

lezita helal mi? lezita tavuk helal mi?

Şunu belirtmeliyim ki Lezita firmasını takdir etmek lazım. “Helal mi” başlığı altında bir çok yazı yazdım. Şu ana kadar beyaz ve kırmızı et sektöründe en çok beğendiğim marka Lezita’dır. Nedenini sorucak olursanız;

Helal gıda denetim ve sertifikalama işlemlerinde güvenebileceğimiz sertifikaların başında TSE ve GİMDES bulunmaktadır. Peki diyeceksiniz bunun Lezita ile ne alakası var. Lezita markası bu iki firmadanda helal serfikasına sahiptir. Bununla birlikte küresel açıdan sertifikalama yapan, Malezya onaylı Kascert sertifikalamadan da sertifikası mevcuttur.

Kendi sitelerinden bu sertifkalara ve diğer sertifikalarına ulaşabilirsiniz.

Helal sertifikası olması aynı manada Lezita piliçlerinin helal kesim tavuk olduğu Lezita markasınıda helal kesim tavuk firmaları arasında yer aldığı demektir.Bunu yazmamın nedeni bazı kardeşlerimiz helal sertifikalama yerine helal kesim mi sorusuna cevap arıyorlar.

Sanırım Lezita helal mi ve ya Lezita tavuk helal mi sorusuna cevap vermiş olduk. Helal sertifikalarını inceledim Şubat 2019’da GİMDES ve KASCERT sertifikalarının yenilenmesi gerekiyor. Zamanı gelince onuda araştırıp, firmaya mail yollayarak öğrenip buraya aktarıcağım.

Lezita Tavuk Helal mi?

Bu soru et ve et ürünleri üreten çoğu markaya sorulan bir soru olmaktadır. Konumuz olan Lezita hakkında konuşacak olursak;

Lezita dediğimiz gibi 3 adet farklı helal sertifikasına sahiptir, bunların hepside Lezita tavukları (piliç,beyaz et) için geçerlidir. Lezita tavukları helaldir.

Son

Evet arkadaşlar yazımızın sonuna geldik. Umarım sorularınıza cevap bulmuşuzdur. Eksik gördüğünüz ve ya unuttuğumuz yerleri yorum yazarak belirtin. Yazı ile ilgili duygularınızı emojiler ile belirtebilirsiniz.

Allah’a emanet olun. Selamun aleyküm

Youtube üzerinden yukarıdaki verilen videoya yorum yazarak dini sorularınızı sorabilirsiniz. Kanala abone olarak cevaplarınızı takip edebilirsiniz.

1 thought on “Lezita Helal mi? Lezita Tavuk Helal mi?

  1. Peki bizim Türk firmaları parayla sertifika alması ile meşhur böyle bir şey olma ihtimali var mıdır? Muhakkak ki var Rabbimiz sana sığınırız…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir