Komşu Komşunun Zeytin Dalına Muhtaçtır (Afrin)

Geçtiğimiz haftalarda ABD ‘nin ülke sınırımızda 30 bin kişilik güvenlik gücü kuracağını duyurması ülke gündemimizi oldukça rahatsız etti. Sözde “güvenlik” bizim için büyük bir tehlikeydi. Çünkü ABD’nin eliyle terör örgütlerine yapılan yardımlar ve sağlanan imkânlar arttırılacak, Akdeniz üzerinden dış dünyaya bağlanmaları için Halep’in bir ilçesi olan Afrin terör koridoru olarak kullanılacaktı.

Tüm bunlardan önce de PYD/PKK terör örgütü işgalindeki bölgeler de eğitim gören PKK terör örgütü üyeleri, buradan ülkemize sızarak saldırılar düzenlemişti. Bir sonraki saldırıya dur demek, sınırlarımızdaki tehlikeyi bertaraf etmek, 350 bin Suriyelinin evini terk etmesine sebep olan baskıyı ortadan kaldırmak, yüzde 65’i örgüt işgalinde olan Afrin ‘i refaha kavuşturmak için Türk Silahlı Kuvvetleri “Zeytin Dalı” adıyla bir harekât düzenledi.

TSK. Özgür Suriye Ordusu’nun da yardımıyla 20 Ocak’tan beri bölgeyi teröristlerden temizlemeye devam ediyor. 15 Temmuz’da birlik ve beraberlik tablosu sergileyen milletimiz ise bugün askerlerimize ve Afrin halkına yaptığı yardımlarla 21. yüzyılda Ensar-muhacir ilişkisinin nasıl yaşandığını tüm dünyaya öğretiyor.

Bu haber SEMERKAND Aile dergisinden alınmıştır. Dergi hakkında bilgi edinmek veya abone olmak için buraya tıklayınız.

Daha Fazla Afrin Haberleri İçin

Daha fazla haberler için haberler kategorimizi ziyaret edebilirsiniz.

Youtube üzerinden yukarıdaki verilen videoya yorum yazarak dini sorularınızı sorabilirsiniz. Kanala abone olarak cevaplarınızı takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir