Geçmişten Bugüne Tarihe Gün Yazanlar

Her Asırda Bir Vesile Bulunur hakkında fotoğraf

Geçmişten Bugüne Tarihe Gün Yazanlar

Bu müslüman millet, asırlar boyunca hakkın, hakikatin, zulme uğrayanın, darda kalanın, aman dileyenin koruyucusu oldu. Yardım elini uzatmaktan hiç çekinmedi. Başkalarının iyiliği için kendi canını gönül hoşluğuyla ortaya koydu. Peygamber Efendimiz’in (sallallahu aleyhi vesellem) ahlâkını şiar edinip iyilere, mazlumlara karşı mütevazi, şefkatli ve merhametli, kötülere karşı izzetli davrandı.
Bu durum kötünün, kâfirin ve münafığın hiçbir zaman hoşuna gitmedi. Bildikleri gibi kötülük yapmalarını engelleyen, planlarını bozan bu asil milleti hep ortadan kaldırmak istediler. Fırsat bulduklarında savaşlarla yeryüzünden silmek istediler. Olmayınca fitneyle, yalanla kandırmaya, kendilerine benzetmeye çalıştılar. Fakat bir kısım kanı bozuğu hainleştirmekten başka bir şey elde edemediler.
2016 yılının 15 Temmuzunda kanı bozukları kullanıp bir kez daha silahla saldırdılar. Ama Allah Teâlâ’nın izzet verip aziz ettiği, keremiyle elinden tuttuğu bu millet, bedenini kalkan edip vatanını, milletini korudu, imanını balyoz edip hainleri ve onların sahiplerini rezil rüsva etti. Allah’a hamdolsun, işte bu gün böyle şerefli bir gündür. Yüce şehidlerin, mübarek gazilerin günüdür.
Semerkand Takvimi

Youtube üzerinden yukarıdaki verilen videoya yorum yazarak dini sorularınızı sorabilirsiniz. Kanala abone olarak cevaplarınızı takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir