Evdeki Lanetten Hayvanlar Ölür Mü?

Soru: Hocam ben evime 2 tane yavru kuzu aldım 1 kaç ay sonra o kuzularım öldü 2 tane daha kuzu aldım bunlardan biri yine öldü diğeri tek kalmasın diye 1 tane daha öldü. Bir kaç ay sonra yani 4 ayını doldurup diğer ikisi de öldü. Toplam 5 tane kuzum öldü. Bende bu sefer köpek aldım ikiz bir kaç ay sonra yine öldüler. Daha öncede iki tane köpek aldım onlarda öldü. Anlayacağınız 1 sene içinde benim toplam 9 hayvanım öldü. Ben bu hayvanlara çok güzel mamalarını alırdım, otlatırdım, tavuk eti yedirirdim, sağlıklı bakıyordum.

1. Bunların ölme sebebi neden olabilir?

2. Evle bir alakası olabilir mi?

3. Hocam lanet diye bir şey var mıdır?

Birinci sorunuzdan başlayalım.

Hayvanların Ölme Sebebi Nedir?

Bir çok sebepten dolayı ölmüş olabilirler. Hangi sebepten olduğunu doktora götürdüğünüzde size söyler. Siz açıklamanızda “mamalarını alıyordum” yazmışınız ama sadece almak yetmez.

Örnek: Balığa ne kadar verirsen o kadar yer ve sonunda ölür.

Örnekte anlatmak istediğimiz mamaları almanız dan ziyade nasıl vermeniz gerektiğini de iyi bilmelisiniz. Eğer hayvan bakacaksanız her hafta veya 2-3 günde bir doktora götürmelisiniz.

Sonuç olarak hayvanınız öldükten sonra bile doktora gitseniz neden öldüğünüzü söyler. Bunun hakkında bizler ancak varsayımda bulunabiliriz.

Evle Bir Alakası Olabilir Mi?

Olabilir veya olmayabilir, yukarıda da anlattığımız gibi doktora gittiğinizde size neden öldüğünü ve neler yapmanız gerektiğini açıkça anlatır.

Hocam Lanet Diye Bir Şey Var Mıdır?

Lanet diye bir şey vardır.

Örnek:”Peygamber Efendimiz (s.a.v) dövme yapan ve yaptırana, saç eken ve ektirene Allah lanet eyler. Allah’ın laneti onların üzerindedir” buyurmuştur.

Hadis hakkında ayrıntılı bilgi bu yazıda bulunmaktadır.

Başka bir hadiste de “köpek giren eve meleklerin girmeyeceğini bildirmiştir.

Bu hadislere dayanarak lanet var diyebiliriz. Fakat bu lanet ile sizin sorduğunuz lanet ile bir alaka bulunmamaktadır.

Aşağıdaki yorum bölümünden bize konu hakkındaki görüşlerinizi yazabilirsiniz.

Youtube üzerinden yukarıdaki verilen videoya yorum yazarak dini sorularınızı sorabilirsiniz. Kanala abone olarak cevaplarınızı takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir