imamlar cevaplıyor. yazımıza hayırla geldiniz. Bu yazımızda nasıl sorabileceğinizi ve bu sorduğunuz nasıl alabileceğinizi öğreneceksiniz. Eğer ve hocalardan cevabını almak istiyorsanız o zaman tam yerindesiniz. Çünkü bu sitede “dini soru sormak istiyorum” diyen herkese yardım ediliyor ve soruları kaynaklardan araştırılarak hocalarımız tarafından cevaplanıyor. Sen yeter ki Dini soru sor imamlar cevaplıyor olacaktır.

Not: Eğer bu yazıyı mobilden görüntülüyor iseniz yazının başındaki forumu ve sağ alt köşedeki canlı destek butonu gözükmeyebilir. Lütfen böyle bir sorunla karşılaşıyorsanız buraya tıklayarak gelişmiş mobil sürüme geçiş yapın.

 

Nasıl Sorabilirim?

Dinmatik – Dini soru sorma sitesi aracılığı ile sorularınızı çeşitli yerlerden sorabilirsiniz. Aşağıda maddeler halinde Dini soru sorma yöntemlerini anlattık. İstediğiniz yöntem aracılığı ile dini soru sor imamlar cevaplıyor olacaktır.

1- Canlı

Dini soru sorma sitesi yazımızda yöntemi olarak ilk sırada “dini sorular canlı destek” sistemini anlatmak isterim. Çünkü bu sistem en kullanışlı sistem olup aynı zamanda da en verimli sistemdir.

Canlı dini soru sor imamlar cevaplıyor hizmetinden yararlanmak istiyorsan aşağıdaki adımları takip edebilirsin.

  1. Adım: sitemizin sağ alt köşesinde aşağıdaki resimde göründüğü gibi “” bulunmaktadır. 

   Dini Soru Soru Sor İmamlar Cevaplıyor Sitesinde İslami Canlı Destek Köşesinin Konumu

Yukarıdaki resim masaüstü görünümüdür. Eğer mobilde sağ alt köşede böyle bir buton görmüyorsanız buraya tıklayarak gelişmiş mobil sürüme geçiş yapın.

“Mesajınızı buraya yazın” kısmından bizimle iletişime geçebilirsiniz. Örnek olarak aşağıda bir misafir kullanıcının “esselamu aleykum” olarak gönderdiği mesaj ve buna cevap olarak hocalarımızın “aleykum selam” olarak gönderdiği mesaj vardır.

Canlı Destek Konuşma Pencere Örneği

Aşağıdaki resim de yukarıdaki resmin sadece canlı destek köşesi gösterilmektedir.

C:\Users\MuhammedFurkan\Pictures\Screenshots\islami destek konuşmaları yakından.JPG
İslami Destek Konuşmalarının Yakından Resmi

Yukarıdaki gibi canlı destek köşesi ile dini soru sor imamlar cevaplıyor olacaktır. Sizler sorduğunuzda hocalarımıza bildirim gitmektedir. Hocalarımız sizlere bundan sonra İslami sorulara cevap alabilmeniz için yardımda bulunacaktırlar.

İslami Canlı Destek Köşesi Hakkında Detaylı Bilgi

İslami canlı destek köşesi aracılığı ile alırken sorun yaşamamanız ve en yararlı şekilde kullanabilmeniz için canlı destek köşemizin nasıl çalıştığı hakkında bilgi verelim.

Canlı Destek Sistemimizin Görünümleri

İslami canlı destek köşesi her zaman yukarıdaki resimlerde göründüğü gibi görünmez. Durumlara göre görünümü farklılık gösterebilir. Görünümleri iyice anlamamız çevrimiçi soru cevap esnasında sıkıntılarla karşılaşmamamız için katkı sağlayacaktır.

Dini soru sor imamlar cevaplıyor hizmeti dahilinde İslami canlı destek sistemimizin temel olarak iki görünümü vardır?

 1. Online – Çevrim İçi Modu
 2. Offline – Çevrim Dışı – Dışarıda Modu

için eğer hocalarımız çevrimiçi ise yukarıda “İslami canlı destek köşesi” olarak gösterdiğimiz resimdeki gibi bir alan görürsünüz. Yukarıda anlattığımız gibi hiçbir sıkıntı yaşamadan özelliğinde yararlanabilir ve bulabilirsiniz.

Not: Eğer mobilden giriyor iseniz büyük ihtimalle aşağıda verdiğimiz gibi bir resimle karşılaşmayacaksınızdır.

C:\Users\MuhammedFurkan\Pictures\Screenshots\islami canlı destek köşesi masaüstü görünümü.JPG
Dini Soru Sor İmamlar Cevaplıyor İslami Canlı Destek Köşesi Masaüstü Görünümü

Çünkü bu resim masaüstü cihazlarına özel olup mobillerde farklı görünmektedir. Mobilde nasıl göründüğünü aşağıdaki resimden öğrenebilirsiniz.

C:\Users\MuhammedFurkan\Pictures\Screenshots\islami canlı destek köşesi mobil görünümü.JPG

Eğer mobilden giriyor iseniz ve sayfanın sağ alt köşesinde yukarıdaki gibi bir buton görmüyor iseniz buraya tıklayarak gelişmiş mobil sürüme geçiş yapın sonra dini sor imamlar cevaplıyor olacaktır.

2. Offline – Çevrim Dışı Dışarıda Modu

Eğer online değil ise o zaman penceremizin görünümü değişip offline – dışarıda modu halinde aşağıdaki gibi görünmektedir.

C:\Users\MuhammedFurkan\Pictures\Screenshots\islami canlı destek köşesi çevrimdışı mesajı.JPG
İslami Canlı Destek Köşesinin Çevrimdışı Mobil Görünümü

Mesaj Bırakarak Dini Soru Sor İmamlar Cevaplıyor

diyorsan ve çevrim içi destek alamıyorsan korkma! Dini soru sor imamlar cevaplıyor hizmetimizde çareler tükenmez.

Eğer sistemimiz aktif değil yani hocalarımız online değil ise sende o zaman yerine bizlere mesaj atabilir ve hocalarımız çevrim içi olduğu zamanda sana geri dönüş yapabilirler.

de çalışan hocalarımız yoğun olduğu ve işleri olduğu zamanlarda online olarak gözükmez. Böyle zamanlarda almak için aşağıdaki adımları izleyerek bizlere mesaj bırakabilirsin.

 1. Adım: İslami canlı destek sistemiz aslında çevrim içi için kurulmuştur. Yukarıda resimler ile de anlattığımız gibi hocalarımız online olduğu zaman cevaplasınlar. Fakat hocalarımız çevrim içi olmadığı zamanlarda “İslami canlı destek sistemi” “mesaj bırakma sistemi” olarak gösteriyoruz. Aşağıdaki resimdeki gibi “mesaj bırakın” butonuna tıklayarak dini soru sor imamlar cevaplıyor olacaktır.

C:\Users\MuhammedFurkan\Pictures\Screenshots\islami canlı destek köşesi çevrimdışı mesajı.JPG

Not: Mobilden giri yapıyorsanız yukarıdaki butonu göremeyebilirsiniz. Lütfen buraya tıklayarak gelişmiş mobil sürüme geçin.

Eğer ve cevaplar için söylediğimiz gibi yukarıdaki düğmeye tıkladıysanız aşağıdaki resimdeki gibi bir pencere sizi karşılayacaktır.

C:\Users\MuhammedFurkan\Pictures\Screenshots\islami destek köşesi çevrim içi değiliz penceresi.JPG
İslami Destek Köşesi Çevrim İçi Değiliz Penceresi

Kendinizi Tanıtın

İslami soru cevap için isminiz ve mail adresinizi buraya yazmanız faydalı olacaktır. Çünkü İslami sorulara cevaplar verildiğinde mail adresine bildirim gönderilir.

Eğer isi ve mail adresi yazmadan istiyorsanız o zaman Google veya Facebook adresleriniz ile oturum açabilir ve rahatlıkla bizlere ulaştırabilirsiniz. Size en rahat gelen yöntem ile dini soru sor imamlar cevaplıyor olacaktır.

Telefon Numarası

İslami sorular ve cevapları için telefon numaranızı yazmanız sizin için faydalı olacaktır. Çünkü böylelikle İslami hizmetler den mesaj bildirimi alarak yararlanabilirsiniz.

Not: Telefon numaranızı isterseniz yazmayabilirsiniz. Numara sadece “” sisteminden mesaj bildirimi alarak yararlanmak isteyenler içindir.

hizmeti için vermiş olduğunuz telefon numarası kimselerle paylaşılmaz. Tarafımızca da sadece “” bildirmek için kullanırız. Dini soru sor imamlar cevaplıyor hizmeti her zaman sizin iyiliğinizi düşünmektedir.

Mesaj

Eğer “” diyorsanız buraya yazarak bize ulaştırabilir “dini kaynaklar soru cevap” hizmeti ile sorularınıza cevap bulabilirsiniz.

Mesaj Gönder

sorduğunuzda artık tek yapmanız gereken “mesaj gönder” butonuna basmak olacaktır. Eğer dini soru cevap yazıp mesajı gönder butonuna tıkladıysanız aşağıdaki resim gibi bir pencere ile karşılaşacaksınızdır.

doldurma örneği:

C:\Users\MuhammedFurkan\Pictures\Screenshots\islami canlı destek köşesi örnek mesaj gönderisi.JPG
İslami Canlı Destek Köşesi Örnek Mesaj Gönderimi

sonrasından gözüken pencere örneği

C:\Users\MuhammedFurkan\Pictures\Screenshots\islami canlı destek köşesi mesaj gönderilme örneği.JPG
İslami Canlı Destek Köşesi Mesaj Gönderilme Örneği

Eğer buraya kadar adımları uyguladıysanız sorunuz adresine ulaşmıştır. Eğer başka dini soru cevaplama da bilgi almak istiyorsanız yukarıdaki resimde de gördüğünüz gibi “başka bir tane gönder” düğmesine tıklayarak başka bir sorunuzu dini soru hattı adresine gönderebilir ve Dini soru sor imamlar cevaplıyor hizmetimizden her zaman faydalanabilirsiniz.

Başka bir soru göndermek istediğinizde ise tekrardan bilgilerinizi yazmanız gerekmiyor, çünkü artık kayıtlı olmuş oluyorsunuz. Eğer başka bir bilgisayardan girer iseniz aynı bilgileri kullanarak oturum açarak giriş yapabilir ve İslami sorular sormaya devam edebilirsiniz. Dini soru sor imamlar cevaplıyor hizmeti her zaman daha iyisini yapabilmek için uğraşıyor.

Canlı Destek Kayıt Olmak ve Oturum Açmak İçin

için kayıt olmak gelmiş mi diye kontrol etmek için çok yararlı bir yöntemdir. Ayriyeten istediğiniz zaman istediğiniz yerden giriş yapabilir ve özelliğinden tanınmış kişi olarak devam edebilirsiniz.

Dini soru sor imamlar cevaplıyor hizmetine kayıt olmak ve oturum açmak 3 şekilde gerçekleşmektedir.

 1. Facebook Hesabı ile giriş yapmak.
 2. Google Hesabı ile giriş yapmak.
 3. İsim, Soy İsim ve Mail Adresi ile kayıt olup giriş yapmak.

Bu 3 madde ile oturum açabilmek için aşağıdaki resimde alt kısımda bulunan “oturum aça” tıklamak yeterli olacaktır. Sonra Facebook ve Google hesabı seçilebilir veya İsim, Soy isim ve mail adresi ile kayıt olunarak oturum açılabilir. Sonrasında dini soru sor imamlar cevaplıyor hizmetinden faydalanabilinir.

C:\Users\MuhammedFurkan\Pictures\Screenshots\islami canlı destek köşesi kayıt olma ve oturum açma.JPG
İslami Canlı Destek Köşesi Kayıt Olma Ve Oturum Açma

Kayıt işlemi gerçekleştirdikten ve oturum açtıktan sonra ile merak ettiklerinizi öğrenebilirsiniz. Dini soru sor imamlar cevaplıyor olacaktır.

3. Dini Soru Sorma Sitesi Sayfasından Soru Sormak

Dini soru sorma sitesi sayfası ile yani okuduğunuz bu yazı adresinden soru sorabilirsiniz. Yani için başka yerlere gitmenize gerek yok 🙂 . Bu yazının başındaki sayesinde dini soru sor imamlar cevaplıyor olacaktır.

Aşağıda resmi verilmiştir. Resimde verilen islami formu yazının başında gözükmüyor ise buraya tıklayabilirsiniz.

C:\Users\MuhammedFurkan\Pictures\Screenshots\islami soru sorma forumu.JPG
İslami Soru Sorma Formu

Yukarıdaki İslami forum resmi yazının en başında bulunan İslami forum ‘un resmidir. Forumu düzgün bir şekilde doldurduktan sonra gönder tuşuna basarak gönderebilir ve hakkında merak ettiğini sorabilir ve cevabını öğrenebilirsin.

Dini soru sor ile ilgili üçüncü yöntemimiz de bu kadar. Şimdi ise dini sorular hakkında dördüncü maddemize geçelim

4. Yorum Yazarak Dini Sor İmamlar Cevaplıyor

Dini soru sorma sitesi olarak yazdığımız bu yazının dördüncü maddesi “yorum yazarak dini soru sor” başlığı altında olacaktır.

İstediğiniz yazının altındaki yorum bölümünden o yazı ile alakalı dini sorular sorabilirsiniz. Eğer soracağınız İslami soru hakkında her hangi bir yazı bulamadıysanız bu yazının altına yorum yazara İslami sorular sorabilir ve hocalarımız tarafından cevaplar alabilirsiniz.

İslami sorular sormak için giriş yapmanıza gerek yoktur. Her misafir dini soru sorma sitesi adlı yazımızın altına yorum yazarak sorularını bizlere ulaştırabilir.

5. Mail Adresi İle Dini Soru Sor İmamlar Cevaplıyor 

İslami sorular sormak için dini soru sorma sitesi olarak hazırladığımız bu yazının beşinci maddesi ise hakkında olacaktır.

Müsait olmayabilirsiniz. Belki bir toplantıdasınızdır. O zaman sadece bir dakikanızı ayırıp mai atarak sorabilirsiniz. Tek yapmanız gereken aşağıda vereceğimiz mail adresimize sorunuzu açıklayıcı bir şekilde yazıp göndermek olacaktır. Seni yeter ki Dini soru sor imamlar cevaplıyor olacaktır.

Mail adresimiz: bahismuhammed@dinmatik.com

Aklınıza takılan var ise dini soru sorma sitesi sayesinde İslamiyet hakkında her türlü sorular, en kısa zamanda araştırılıp cevaplanmaktadır.

6. İle Dini Soru Sor İmamlar Cevaplıyor

Dini soru sorma sitesi olarak yakında faaliyete girecek olan dini soru sorma forumu aracılığı ile Dinimiz İslam ile alakalı her türlü sorularınızı sorabilirsiniz.

Dini soru sorma sitesi olarak her geçen gün daha da gelişmekteyiz. “” diyen herkese yardım için uğraşıyoruz. Bu yüzden sadece tek bir sistem değil birçok yol ve yöntem ile İslamiyet hakkında sorulan her soruya kaynaklarıyla cevaplıyoruz.

Yine bu “Dini soru sor imamlar cevaplıyor” başlığı altında büyük bir proje üzerinde çalışıyoruz. Dini soru sorma forumu olarak adlandırdığımız bu proje ile insanlar artık daha rahat bir ortamda sorularını sorabilecekler.

Bu forumumuz ile ilgili detaylı bilgiyi yayınlayacağımız “İslami Soru Sorma Forumu” yazımızda açıklayacağız. Oradan bu projenin ayrıntılarını daha detaylı bir şekilde öğrenebileceksiniz.

7. ? İmamlar Cevaplıyor

Dini soru sorma sitesi olarak herkese uygun soru sorma yöntemleri oluşturmaya çalışıyoruz. Herkese nasıl kolay geliyorsa öyle sormasını sağlamak için uğraşıyoruz. Kimisi “canlı soru sor cevaplasın” diyor, kimisi “mesajla dini soru sor imamlar cevaplıyor ” diyor kimisi de “ cevaplasın” diyor.

İşte bu yüzden “alo fetva hattı” adlı projemizi geliştirmeye devam ediyoruz. Yakında açılacak olan bu sistem ile hocalarımız tarafından telefon desteği ile cevaplanacaktır

Dini Soru Sorma Sitesi İle Neler Sorabilirim?

Dini soru sorma sitesi olarak neler sorabileceğiniz hakkında da biraz bahsedelim. Öncelikle şunu belirtmeliyiz ki İslamiyet hakkında her türlü sorular, hocalarımız tarafından yanıtlanmakta olduğundan istediğinizi sorabilirsiniz. Ama yine de sınıflandırmak gerekirse aşağıdaki kategorilerden dini soru sor imamlar cevaplıyor.

 • sorma adresi olarak sorularınızı en kısa sürede cevaplamaya çalışacağız.
 • olsa bile sormaktan çekinmeyin hocalarımız her türlü soruya cevap vermek için araştırma yapacaklardır.
 • aklınızda varsa komik diye sormaktan çekinmeyin, büyük bir ciddiyetle cevapları sizlere ulaştıracağımızdan emin olabilirsiniz.
 • varsa sorularınızı sorarken özel olduğu belirtirsiniz. O zaman sorunuz hiçbir yerde paylaşılmaz sadece sizlere gönderilir.

Sorulan Soruların Cevaplarına Nereden Ulaşabilirim?

sitemizde “islami soru cevap köşesi‘ kategorisi altında yayınlanmakta olup özel olarak mail adresinize de gönderilmektedir. Ayriyeten telefon numaranızı da eklediyseniz mesaj ile de bilgilendirileceksiniz. Yeter ki dini soru sor imamlar cevaplıyor olacaktır.

Son olarak bir kere deha hatırlatmak isterim ki eğer mobilden giriş yapıyorsanız sayfanın üst kısmındaki dini soru sorma formu ve sağ alt köşede bulunan canlı destek butonu gözükmeyebilir. Böyle bir durumdan kurtulmak için buraya tıklayarak gelişmiş mobil sürüme geçiş yapabilirsiniz.

Rabbimizin Tevfik ve İnayetiyle

🔥2.5 K Defa Okundu

Bâhiš Muhammed

Araştırmacı Yazar. 3 hizmet vermektedir. 1 - Web Site Tasarımı 2 - Makale Yazarlığı 3 - SEO Hizmeti

24 Yorum Var

 • Faruk Boz

  14 Ağustos 2018 - 07:27

  İhlas suresindeki kul mu diye okunur yoksa gul diye okunur şimdiden sağolun

 • Yunus

  15 Ağustos 2018 - 00:01

  Selamunaleyküm hocam bir konu hakkında gerçekten yardımınıza ihtiyacım var,evlenme arefesinde olduğum bir bayan var,kendisi imam hatip mezunu din kültürü öğretmeni bende doktorum ,çok yakında isteme falan olacak 8 aydır görüşüyoruz görüşmeye başladığımız ilk ayın sonunda ben depresyon atağı geçirdim gerçekten yanımda durdu, yemek yiyemeyen konuşmakta bile zorlandığım günlerde Benimle ilgilendi ,benim için çok zor oluyor bu dönemler önceden de fakültede bir kere atak geçirmiştim,fakat benim bu sıkıntılı dönemlerinde Allah affetsin dini duygular dahil tüm duygularım yok oluyor ve bu yüzden bu süre zarfında yanlış işler de yaptık ,günahımı anlatıp sizi de şahit tutmak istemiyorum, bu hatalar bir süre daha devam etti sürekli pişman olup tevbe ediyorduk ama yine de bulaşıyorduk Allah affetsin ,şu noktada ise ben kendim gerçekten tüm günahlarıma rağmen Allah rızası için çalışan ümmeti Muhammed için çalışan bir mümin olmak istiyorum ,benim bu düşünce değişimimden sonra bu bayanın birçok şeyi gözüme batmaya başladı; tesettürü ,kolye bileklik takıyor ,sinemaya gitmek istiyor ben eve tv almayalım istiyorum o olmaz diyor mesela düğünde dans edelim istiyor ,evlilik teklifi istiyor ,ben bunlar yanlış olmaması lazım deyince de üzülüyor (yanlış olduğunu kabul ediyor ama nefis diyor) nikahtan al beni düğün olmasın diyip küsüyor ,bu noktada benim yaşantı ve tesettür olarak istemediğim biri ama şu an ben bu iş olmaz desem o yanlışlarımızdan sonra ortada kalır bu kız benim vicdanında asla el vermez,sevgi olarak duygularımda var ona karşı,ayrıca çok zor zamanlarımda yanımda durdu ayrıca isteklerime de geliyor evlenince pardesüye girmeyi kabul etti ve bu hastalığımla beni kabul ediyor ,teraziye koyduğumuzda bunları sizce evlilikten vazgeçirecek bir durum söz konusumu hakkınız helal edin şimdiden Allah razı olsun

 • Sevgi sevgi

  16 Ağustos 2018 - 19:39

  Hocam ben kocamdan habersiz cinsel içerikli Videolar izledim,şimdi tiksiniyorum çok pişmanım.Fakat eşimin telefonumda bunları farketmesinden şüphe duyuyorum,çünkü telefonum elindeydi,bana bununla ilgili herhangi bir soru sormadı ama herşeye rağmen eğer bana sorarsa itiraf etmeli miyim yoksa tövbe edip sonsuza kadar saklamalı mıyım?

 • Hakandemir

  20 Ağustos 2018 - 19:35

  Kendi mezhebime küfür ettim çok pişmanım dinden çıktınmı çok sinirliydim ağzımdan kaçtı tövbe ettim 5 vakit namaz kılıyorum bir sakıncası olurmu

  • Bâhiš Muhammed

   20 Ağustos 2018 - 19:37

   Selam kardeşim, “Mezhebe Küfür Etmek” başlığı altında sorduğun soruya cevap gelmiştir. Sitemizin ana sayfasından, soru ve cevap köşesi kategorisinden veya Aşağıdaki adrese tıklayarak cevabı öğrenebilirsin.
   Not: Eğer Adres linkine tıklanmıyor ise linki kopyalayıp tarayıcının adres çubuğuna yapıştırın.
   https://www.dinmatik.com/mezhebe-kufur-etmek-dinden-cikarir-mi/Teşekkürler, Vesselam…
   Dinmatik – İslam Sitesi Ekibi

 • Faruk boz

  28 Ağustos 2018 - 17:16

  İhlas suresindeki ve lem yekün kelimesini ve lem yekül diye okuyunca anlam bozuluyomuş anlamı O yemedi, onun için yeme eylemi olmadı şekline girer oluyomuş doğrumu ve ben yekül diye okuyorum namazı bozar mı

  • Bâhiš Muhammed

   28 Ağustos 2018 - 17:19

   Selam kardeşim, “İhlas Suresi Yekul Diye Mi Yoksa Yekun Diye Mi Okunur” başlığı altında sorduğun soruya cevap gelmiştir. Sitemizin ana sayfasından, soru ve cevap köşesi kategorisinden veya Aşağıdaki adrese tıklayarak cevabı öğrenebilirsin.
   Not: Eğer Adres linkine tıklanmıyor ise linki kopyalayıp tarayıcının adres çubuğuna yapıştırın.
   https://www.dinmatik.com/ihlas-suresi-yekul-diye-mi-yoksa-yekun-diye-mi-okunur/
   Teşekkürler, Vesselam…
   Dinmatik – İslam Sitesi Ekibi

 • Faruk boz

  30 Ağustos 2018 - 13:49

  Kelime-i şehadet deki rasulüh mi diye okunur rasuluh diye okunur İKİSİDE OKUNABİLRMİ?

 • Furkan Gülen

  1 Eylül 2018 - 01:01

  Esselamu aleykum. Nur suresi 31. Ayette ala cuyubihinne kismi geciyor. Buraya bir yerdeki ortuyu baska bi yere tasima manasi vermemiz gerekmiyormu? Elmalilinin tefsirinde hatta manasi e kadar manasi verilmis. Dogrumudur?

 • Bilge

  4 Eylül 2018 - 18:01

  Merhaba tekrar bir soru soracağım biraz saçma gibi olabilir ama aklımın rahatlamasını istiyorum bir gece yatıyordum kalktıgımda oda da mavi bir ışık vardı yatağın ortasında camdan baktım bişey yoktu oda da mavi bir ışık gibi bişey vardı netten araştırdım nur olabilir falan gibi bişeyler yazıyordu

 • Sibel Diri

  6 Eylül 2018 - 08:32

  Alkol .SLS . Boya . Paraben . Keratin .gibi Ve daha yazamadığım bir sürü şey var şampuan larda .parfüm lerde .saç kremlerinde .vücut jellerinde .el yüz ve vücut kremlerinde. Ve biz bunları saçımıza vücutudumuza yüzümüze sürüyoruz
  Bunlar güsül abdestine engel oluyor mu???

 • Sibel Siri

  7 Eylül 2018 - 00:18

  hep cünüp kalmak insanı dinden çıkarır mı??

  • Bâhiš Muhammed

   7 Eylül 2018 - 11:51

   Selam kardeşim, “Hep Cünüp kalmak” başlığı altında sorduğun soruya cevap gelmiştir. Sitemizin ana sayfasından, soru ve cevap köşesi kategorisinden veya Aşağıdaki adrese tıklayarak cevabı öğrenebilirsin.
   Not: Eğer Adres linkine tıklanmıyor ise linki kopyalayıp tarayıcının adres çubuğuna yapıştırın.
   https://www.dinmatik.com/hep-cunup-kalmak-insani-dinden-cikarir-mi/
   Teşekkürler, Vesselam…
   Dinmatik – İslam Sitesi Ekibi

 • Sibel Diri

  7 Eylül 2018 - 11:47

  saç boyası yada dövme güsül abdestine engel mi?

  • Bâhiš Muhammed

   7 Eylül 2018 - 11:51

   Selam kardeşim, “Saç Boyası ve Dövme” başlığı altında sorduğun soruya cevap gelmiştir. Sitemizin ana sayfasından, soru ve cevap köşesi kategorisinden veya Aşağıdaki adrese tıklayarak cevabı öğrenebilirsin.
   Not: Eğer Adres linkine tıklanmıyor ise linki kopyalayıp tarayıcının adres çubuğuna yapıştırın.
   https://www.dinmatik.com/sac-boyasi-ve-dovme-gusul-abdestine-engel-midir/
   Teşekkürler, Vesselam…
   Dinmatik – İslam Sitesi Ekibi

 • Mahmud Özel

  7 Eylül 2018 - 12:16

  Merhaba Satış ile ilgili bir soru sormak istiyorum Sorum şu şekilde; Şuan kullanmakta olduğum cep telefonumu satmaya karar verdim ve birisine sattım.Bu cep telefonu arka kısmında bir darbe almıştı ve ben bunun için servisine götürmüştüm satmadan herhangibi tehlike ileride çıkar mı
  diyerek.Servisinde cihazın içerisini açmadılar ama bana herhangibi tehlike yaratmayacağını söylediler.Bende telefonu sattığım kişiye bunları aynen söyledim ve ileride herhangi tehlike çıkarır mı çıkarmaz mı onu kesin bilemediğimi de kendisine söyledim olay bu şekilde sormak istediğimde bu telefonu sattığım kişi ileride bir tehlike ile karşılaşırsa ben bu durumda günah işlemiş sayılır mıyım?
  Teşekkür Ederim

  • Bâhiš Muhammed

   7 Eylül 2018 - 12:17

   Selam kardeşim, “Satış” başlığı altında sorduğun soruya cevap gelmiştir. Sitemizin ana sayfasından, soru ve cevap köşesi kategorisinden veya Aşağıdaki adrese tıklayarak cevabı öğrenebilirsin.
   Not: Eğer Adres linkine tıklanmıyor ise linki kopyalayıp tarayıcının adres çubuğuna yapıştırın.
   https://www.dinmatik.com/telefon-satisi-ile-ilgili-bir-soru/
   Teşekkürler, Vesselam…
   Dinmatik – İslam Sitesi Ekibi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir