Bu yazı en son şu tarihte güncellendi

Deccâl Fitnesi

Resûlullah (sallallahu aleyhi vesellem) şöyle buyurdu: “Allah Teâlâ’nın, Âdem’in (aleyhisselâm) zürriyetini yarattığı andan beri yeryüzünde deccâlin fitnesinden daha büyük bir fitne olmamıştır. Allah’ın gönderdiği her peygamber, ümmetini deccâlin fitnesine karşı uyardı. Ben peygamberlerin sonuncusuyum, siz de ümmetlerin sonuncususunuz. Deccâl mutlaka sizin döneminizde çıkacaktır.

Ey Allah’ın kulları! Dinde sebat edin. O önce, ‘Ben peygamberim’ diyecek. Oysa benden sonra peygamber yoktur. Sonra, ‘Ben Rabb’inizim’ diye iddia edecek. Halbuki siz ölünceye kadar Rabb’inizi göremezsiniz. Deccâl, bir gözü kör bir varlıktır. İki gözünün arasında ‘kâfir’ yazılıdır. Onu, okuyup yazması olsun olmasın her mümin okur.

Beraberinde bir cennet ve bir cehennemin bulunması onun fitnelerindendir. Aslında cenneti cehennem, cehennemi de cennettir. Kim onun cehennem fitnesiyle karşılaşırsa Allah’tan yardım dilesin ve Kehf sûresinin ilk âyetlerini okusun. Nemrud’un yaktığı ateşin İbrahim’e (aleyhisselâm) olduğu gibi bu ateş de o kimseye aynı şekilde serinlik ve selâmet olsun.”

Semerkand Takvimi

🔥15 Defa Okundu

Bâhiš Muhammed

Araştırmacı Yazar. 3 hizmet vermektedir. 1 - Web Site Tasarımı 2 - Makale Yazarlığı 3 - SEO Hizmeti

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir