Çizgi Film Karakterlerinin Oyuncaklarını Vitrine Koymak Caiz Mi?

Soru: Ben 22 yaşındayım, izlediğim çizgi film karakterlerinin oyuncaklarını alıp vitrine koyuyorum bu yaptığım günah mı ? ( sadece sevdiğim hoşuma gittikleri için alıyorum başka bir sıfat vermiyorum onlara )

Mustafa Erdem

Merhaba kardeşim. Çizgi filmlerin karakteri alman, hediye etmen, saklaman, evde televizyonun üstüne koyman veya vitrine koyman da bir sıkıntı yoktur.

Böyle bir işte sıkıntı olması için niyetiniz sıkıntılı olmalıdır. Örneğin onun uğur getirdiğine inanıyor ve bunun için koyuyor veya onun evi koruğuna kanaat getiriyor ve bu sebepten dolayı koyuyor iseniz o zaman sıkıntı var demektir.

Yoksa sevdiğinizden oyuncakları vitrine koymanızda bir sıkıntı yoktur. Yeter ki onu koymada ki niyetiniz Allah Teâlâ ve Resulüne (s.a.v) karşı bir niyet olmasın yeter.

İnşallah faydalı olmuştur. Eğer bu konu hakkında bir soru, düşünce veya fikriniz varsa aşağıdan yorum yazarak bize ulaştırabilirsiniz. Sizden gelen yorumlar bizleri çok mutlu oluyor. Soru sormaktan çekinmeyin. Bir başka yazımızda görüşmek üzere kendinize ve çizgi film karakterlerinin oyuncaklarına iyi bakın 🙂 Teşekkürler, vesselam…

Dinmatik – İslam Sitesi Ekibi
Youtube üzerinden yukarıdaki verilen videoya yorum yazarak dini sorularınızı sorabilirsiniz. Kanala abone olarak cevaplarınızı takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir