Beypiliç helal mi? Helal Kesim Tavuk mu?

Beypiliç ülkemizde adını duyurmuş ve market raflarında yerini almış bir markadır. Beypiliç piliç satışına 1987 yıllarında başlamıştır. Bugün günümüzde üretim ihtiyacın artışı ve hızından dolayı müslümanlar olarak helal sertifikalı tavukları araştırmaya başladık. Peki Beypiliç helal kesim tavuk firmaları arasında yer alıyor mu?Bugün bu yazımızda sizler için Beypiliç helal mi sorusunu bütünüyle cavaplamış olacağız.

Beypiliç Helal mi?

beypiliç tavuk helal mi?

Beypiliç için TSE helal sertifikası bulunmaktadır. TSE GİMDES gibi bu işleri iyi bir şekilde yöneten bir iki isimden bir tanesidir. Eğer sizde Beypiliç helal mi diye soruyorsanız ve yahut aklınızda olan başka bir firma için acaba helal sertifikası var mı diye soruyorsanız TSE helal belgeli firma sorgulama‘dan sorgulayabilirsiniz.

Beypiliç TSE helal sertifikasını ilk alan firmalardan bir tanesi olup firma çapında daha birçok sertifika ve belgelendirmeye sahip olan kaliteli bir firmadır.

Beypiliç Helal Sertifikası var mı?

Bir önceki başlıkta da belirttiğimiz gibi Beypiliç TSE helal sertifikasına sahiptir.Aslında ülkemizdeki baktığımız zaman önde gelen piliç firmalarının neredeyse tamamı gerek GİMDES‘den olsun gerek TSE’den olsun hemen hemen hepsinin helal sertifikası mevcuttur.Ancak maalesef diğer sektörler bu şekilde değildir.Örneğin market raflarımızı dolduran abur cubur diye nitelendirdiğimiz ürünlerin öncü markalarında helal sertifikası mevcut değildir.Helal sertifikası bulunan yaygın firma olarak sadece Torku markası var maalesef.

Beypiliç Helal Kesim mi?

Bu soru et ve et ürünlerine has bir soru olmakla birlikte biz müslümanları çok fazla ilgilendiren bir sorudur. Beypiliç kendi internet sitesinde kesimlerinin tamamen helal kesim olup kasaplar tarafından tek tek kesildiğini belirtiliyor. Zaten helal sertifikası alarakta bunu kanıtlamış olmaktadır.

Kendileri sıkça sorulanlar kısmında Beypiliç helal mi?Beypiliç helal kesim mi? gibi birçok soruya cevap vermektedir.Size direkt şuan bizi ilgilendiren kısmını iletiyorum.


Beypiliç’te kesim İslami usullere uygun mudur ?

Piliçlerimizin kesimi tamamen İslami kurallar çerçevesinde piliçlere en az zarar verecek şekilde bayıltma yöntemi uygulanarak yapılmaktadır. Kesimlerin tamamı kasaplar tarafından el ile yapılmaktadır.
Kesimin dini vecibelere uygun yapılması konusunda her entegre tesis gereken hassasiyeti göstermektedir. Temizlik ve hijyen kurallarının ön plana çıkarılmasının nedeni, Avrupalı böyle yaptığı için değil, dinimiz bu şekilde emrettiği içindir. Bizler üretimlerimizin tamamını dini vecibeleri yerine getirerek gerçekleştiriyoruz.

Beypiliç TSE tarafından 39 İslam Ülkesinin onayı ile verilmeye başlanan “Helal Gıda Uygunluk Belgesi”ni ilk alan firmalardan biri olmuştur. Bu belge ile elle kesim yapıldığı ve tüm İslami ilkelere uyulduğu da kanıtlamış oldu.

Beypili. sıkça sorulan sorular

Beypiliç Kuru Yolum mu?

Kuru yolum dediğimiz işlem, genel olarak kullanılan sulu yolumdan sonra geliştirilmiş bir yöntemdir.Kuru yolumda sulu yolumun aksine su kullanılmaz bundan dolayı kuru yolum denir. Buhar ile pilicin kanat dipleri yumuşatılarak deri zarar görmeden tüyleri alınmayı amaçlar. GİMDES ve TSE bu iki yöntem içinde müsaade vermiştir.

Beypiliç hakkında tam olarak kuru yolum mu yoksa sulu yolum olduğu adına bir bilgiye ulaşamadık.Bu yüzden kendilerini bir e-mail yolladık. Eğer bize dönüş yaptılarsa yazının devamında e-maile okuyabilirsniz.

SON

Evet arkadaşlar yazım buraya kadardı. Umarım kafanızdaki soru işaretlerine yanıt vermişimdir. Yazı ile ilgili duygularınızı emojiler ile belirtebilir, yazı hakkındaki düşüncelerinizi ve sorularınızı yorum bölümüne yazarak bize belirtebilirsiniz.

Allah’a emanet olun. Selamun aleyküm

Youtube üzerinden yukarıdaki verilen videoya yorum yazarak dini sorularınızı sorabilirsiniz. Kanala abone olarak cevaplarınızı takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir