Tasavvuf kelime olarak Kur’an ve sünnette geçmez. Ama içerik olarak tamamen Kur’an ve sünnet esasları üzerine kurulmuştur. Bu yüzden kaynaklarıyla tasavvuf nedir derken Kur’an ve sünnete göre tasavvuf anlayışı esas alıyoruz.

Devamını Oku

İnsanın Rabb’ini tanıması için Allah’ın isim ve sıfatları’nı  en doğru şekilde bilmesi ve esmaül hüsna hakkında detaylı bilgi öğrenmesi gerekir. Bu şekilde her Müslümanın esmül hüsna’yı anlamlarıyla öğrenmesi lazımdır. Nitekim Cenab-ı Hak, Kur’an-ı Kerim’de şöyle buyurmuştur:

Devamını Oku

Peygamber Efendimiz'in (s.a.v) karakterini ve yaşam tarzını ele alan konuya şemail-i şerif denir. Burada Peygamber Efendimiz'in yaşam tarzı ele alınmaktadır.

Devamını Oku

Bu sitede “dini soru sormak istiyorum” diyen herkese yardım ediliyor ve soruları kaynaklardan araştırılarak hocalarımız tarafından cevaplanıyor. Sen yeter ki Dini soru sor imamlar cevaplıyor olacaktır.

Soru Sor

Medrese eğitimi almak isteyenlere sıfırdan medrese dersleri online olarak anlatımı yapılacaktır. Bu eğitimin sonucunda kişi 10 yıllık medrese eğitimi öğrenmesi hedeflenmektedir.

Yakında

Helal gıda bir Müslümanın dikkat etmesi gereken en önemli husustur. Bu sebeple günlük hayatımızdaki markaların helal olup olmadıklarını açıklıyoruz.

Devamını Oku
 • Dinmatik Kelime Anlamı

  Paramatik ne işe yarar? Ortada karışık bir para vardır, paramatik bunları düzenler, ayırır ve sahte olan parayı ortaya çıkarır. Dinmatik'te bu doğrultuda hakla batılı ayırmak için kurulmuştur.
 • Hedefimiz

  Hedefimiz insanları dini konular hakkında bilgilendirmektir. İslami İlimler üzerine kurulan bu site her türlü İslami ilmi öğrenebilmek için sanal medrese ortamı olarak düşünülebilir.
 • Hizmetlerimiz

  1- İslami İlimler öğretimi yapan tüm hocalar için araştırma merkezi.
  2- İslami ilimler öğrenimi yapan tüm öğrenciler için araştırma merkezi.
  3- Medresede okuyan tüm talebeler için yardımcı kaynak.
  4- Ehli sünnet olmayan, tasavvuf düşmanı, İslam’a inanmayan her türlü kişiler için münazara yapan tüm alimlerin delil olarak kullanabileceği kaynak bir site.
  5- Normal hayatta herkesin aklına takılan sorulara cevap bulacağı bir fetva merkezi.
 • Sitelerimiz

  DİNMATİK çatısı altında İslami Hizmet için kurduğumuz siteleri zamanla buraya ekleyeceğiz inşallah. Hayırla kalın... Rabbime Emanet Olun...